aparaty INVISALIGN

Promienny uśmiech, zdrowe i proste zęby to nasza osobista wizytówka. Nieleczone wady zgryzu powodują nie tylko kłopoty z przeżuwaniem czy mówieniem, ale też powodują dyskomfort psychiczny czy brak pewności siebie, co może wpływać na relacje międzyludzkie. Aparat Invisalign jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym leczenie ortodontyczne kojarzy się wyłączniez nieestetycznym oraz rzucającym się w oczy metalowym aparatem na zęby.

Jest to przezroczysta nakładka na zęby, dzięki której pacjent nie musi martwić się wyglądem swoich zębów podczas leczenia. Nakładki są wykonane z elastycznego i trwałego materiału, który pozwala na utrzymanie sił działających na zęby na odpowiednim poziomie przez cały czas użytkowania nakładek. Nakładki są również idealnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na nikiel. Ten rodzaj aparatu pozwala na dyskretną i skuteczną poprawę wad zgryzu, przy zachowaniu najwyższych standardów medycznych.

Metodą Invisalign możemy leczyć wady w każdym wieku od uzębienia mlecznego, po uzębienie stałe w wieku podeszłym. Dzięki takim atutom jak minimalizacja sił działających na zęby, czy możliwość utrzymania dobrej higieny jamy ustnej ten rodzaj aparatu idealnie sprawdzi się zarówno u dzieci czy nastolatków jak i osób starszych wymagających bardzo rozważnie zaplanowanego rozkładu sił w trakcie leczenia.

CZYM RÓŻNI SIĘ APARAT INVISALIGN OD TRADYCYJNYCH APARATÓW?

Leczenie metodą Invisalign to zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie współczesnej ortodoncji. Na podstawie skanu wewnątrzustnego powstają cyfrowe modele 3D, obrazujące kolejne etapy korekty uzębienia. Na tej podstawie drukowane są modele oraz tłoczone nakładki zaprojektowane precyzyjnie i indywidualnie dla każdego pacjenta. Starannie wykonane, nakładki na górny i dolny łuk zębowy, stopniowo przesuwają zęby do prawidłowej pozycji. Aparat Invisalign pozwala również na szybszą korektę wady w porównaniu z tradycyjnym aparatem stałym, dzięki braku konieczności stosowania odpowiedniej sekwencji łuków jak przy leczeniu konwencjonalnym.

JAK DZIAŁA APARAT INVISALIGN?

Działanie nakładki opiera się na systematycznym, kontrolowanym nacisku w określonym przez lekarza czasie. Elementami, które ułatwiają działanie alignera są tzw. attachmenty, czyli kompozytowe wypustki, które na czas leczenia są przyklejane do szkliwa zębów pacjenta. Attachmenty zwiększają retencję nakładek oraz umożliwiają wykonywanie bardziej skomplikowanych przesunięć zębowych takich jak: intruzja, ekstruzja, kontrolowany ruch korzeni zębów. Sukcesywne przemieszczanie się zębów odbywa się wieloetapowo, każdy zestaw nakładek noszony jest przez 22 godziny na dobę i wymieniany cyklicznie co 7-14 dni. Plan leczenia dopasowuje się indywidualnie do stwierdzonej wady pacjenta. Lekarz ortodonta określa liczbę nakładek, ale też częstotliwość ich wymiany w trakcie całej terapii. Wizyty kontrolne odbywają się w odstępach czasowych ok 2-3 miesięcy. Leczeniu aparatem Invisalign poddawane są dzieci oraz dorośli, posiadający zarówno drobne, jak i zaawansowane nieprawidłowości w uzębieniu.

ZALETY APARATU INVISALIGN
  • precyzyjne działanie
  • szybszy efekt leczenia
  • bardziej estetyczny aparat
  • minimalizacja dyskomfortu związanego z obecnością obcych elementów w jamie ustnej
  • lepsza i łatwiejsza higiena
  • możliwość wizualizacji leczeni jeszcze przed jego rozpoczęciem
  • rzadsze wizyty kontrolne

aparaty INVISALIGN

Precyzyjne działanie przy szybkich efektach leczenia to najważniejsze korzyści, jakie posiada aparat Invisalign. Dbanie o higienę jamy ustnej nie stanowi żadnego problemu. Niewątpliwą zaletę aparatu Invisalign stanowi to, że pacjent może samodzielnie wymieniać alignery, przez co na wizyty kontrolne przychodzi co 2 miesiące. Użytkowanie aparatu Invisalign umożliwia również pacjentowi m.in. grę na instrumentach dętych czy uprawianie sportów kontaktowych..

Ortodoncja Becker jest pierwszym certyfikowanym w Polsce ośrodkiem leczącym Invisalign, co daje nam 6-letnie doświadczenie w leczeniu tą metodą.

Zobacz metamorfozy naszych pacjentów leczonych metodą Invisalign

SPRAWDŹ, JAK MOŻE WYGLĄDAĆ TWÓJ UŚMIECH

po leczeniu ortodontycznym