Oddział Katowice

Nowoczesne technologie

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

 

Jednym z najważniejszych celów stawianych przez nas w klinice jest oferowanie możliwie najwyższej jakości usług. Dlatego też stawiamy na zaawansowane rozwiązania techniczne, które pozwalają lepiej przeprowadzać dotychczasowe procedury, jak również wprowadzać nowe rozwiązania do naszej oferty. Odpowiednie wyposażenie kliniki oraz zastosowanie najnowszych odkryć naukowych w praktyce gwarantuje Państwu standardy leczenia zgodne z najbardziej restrykcyjnymi przepisami odpowiadającymi poziomowi najlepszych ośrodków na świecie.

 

STERYLIZACJA

 

Jest to kilkuetapowy proces technologiczny, który prowadzi do wyniszczenia wszystkich mikroorganizmów z powierzchni używanego przez nas sprzętu. Sterylne narzędzia to bezpieczeństwo zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. W tym celu korzystamy z autoklawu Melag Vacuklav 24-B oraz DAC 2000, które są systematycznie kontrolowane pod kątem sprawności działania. Na system naszej sterylizacji składają się następujące urządzenia:

 • termodezynfektor MIELE G 7881
 • Melag Vacuklav 24-B
 • MELAG Euroklav 29V
 • myjki ultradźwiękowe
 • urządzenie do sterylizacji i konserwacji końcówek DAC 2000.

Ponadto powszechnie stosujemy jednorazowe osłony na najbardziej narażone na kontaminację części unitu na które składają się m.in. pulpit operacyjny, spluwaczka, rączka lampy zabiegowej czy lampa polimeryzacyjna.

U nas możecie czuć się bezpiecznie.

 

RENTGENODIAGNOSTYKA

 

Dokładna diagnostyka radiologiczna możliwa jest dzięki najwyższej klasy digitalnym urządzeniom rentgenowskim:

 • Tomografia komputerowa i-CAT CBCT
 • Radiowizjografia Sirona XIOS XG
 • Aparat pantomograficzny Sirona Orthophos SL

 

Wykorzystując je w codziennej pracy jesteśmy w pełni pewni przeprowadzonej diagnostyki, co pozwala nam dokładnie zaplanować leczenie.

Tomografia wolumetryczna i-CAT CBCT wiązki stożkowej jest obecnie szeroko wykorzystywanym w stomatologii elementem diagnostyki obrazowej. Skan CBCT stanowi serię zdjęć dwuwymiarowych, które następnie według specjalistycznego algorytmu składane są w obraz 3D. Badanie to wprowadza nas na zupełnie inny poziom diagnostyki. Umożliwia trójwymiarową analizę zęba przy leczeniu kanałowym, analizę struktur kostnych przy ekstrakcjach, zabiegach chirurgicznych i implantacjach.

Sirona Orthophos SL to wszechstronny aparat pantomograficzny z cefalostatem umożliwiający wszystkie projekcje z zakresu stomatologii, chirurgii i ortodoncji. Urządzenie wykonuje wysokiej rozdzielczości zdjęcia pantomograficzne twarzoczaszki, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok szczękowych i cefalometryczne. Wykonane zdjęcia zapisywane są w folderze pacjenta, gdzie dzięki programowi Sidexis mogą podlegać obróbce, jak również zostać udostępnione pacjentowi lub innemu lekarzowi w celu dalszej konsultacji jeśli jest ona niezbędna w danej chwili.

Sirona XIOS XG jest wysokiej jakości aparatem rentgenowskim do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych. Wykorzystywany przez nas najczęściej to zdjęć pojedynczych zębów przed ekstrakcją lub w trakcie leczenia kanałowego. Aparat wykorzystuje technologię wysokiej częstotliwości, co pozwala na redukcję poziomu promieniowania i osiągnięcie najwyższej jakości obrazu.

Cyfrowa rentgenodiagnostyka pozwala na redukcję dawki promieniowania aż do 90% w porównaniu ze zwykłą kliszą.

 

MIKROSKOP I OPRZYRZĄDOWANIE ENDODONTYCZNE

 

Mikroskop w stomatologii to rzecz stosunkowo młoda jednak szybko stała się nieodzownym narzędziem pracy, szczególnie w przypadku leczenia kanałowego. Zastosowanie tego narzędzia daje możliwość zobaczenia elementów niezauważalnych dla ludzkiego oka. Jest niezastąpiony przy analizie morfologii systemów korzeniowych, poszukiwaniu obliteracji czy diagnozie perforacji. Powiększenie pola operacyjnego pozwala również na precyzyjne opracowanie i szczelne wypełnienie kanałów. Pomaga również w zabiegach powtórnego leczenia kanałowego i usuwaniu złamanych narzędzi.

Nasza Poliklinika dysponuje 4 stanowiskami do leczenia kanałowego, każde w pełni wyposażone w niezależne oprzyrządowanie, na które składają się m.in:

 

 • Mikroskopy Zeiss OPMI pico;
 • Endometry – urządzenie do elektronicznego pomiaru długości kanału korzenia podczas jego opracowywania;
 • Mikrosilniki endodontyczne Morita Denta Port ZX, będące połączeniem endometru z mikromotorem, co pozwala na jednoczesne opracowanie kanału i jego pomiar;
 • Systemy do wypełniania kanałów korzeniowych Obtura i System B;
 • Urządzenia ultradźwiękowe Woodpecker do udrażniania i dezynfekcji kanałów;
 • ENDOPILOT Comfort Plus będący urządzeniem typu all-in-one, który posiada endometr, mikrosilnik endodontyczny oraz system do wypełniania ciepła gutaperką.

 

 

MECTRON PIEZOSURGERY®

 

Jest to piezoelektryczne urządzenie chirurgiczne, które daje zupełnie nowe możliwości pracy każdemu chirurgowi i implantologowi. To nowa rewolucyjna technika osteotomii i osteoplastyki, która wykorzystuje opatentowane, kontrolowane, trójwymiarowe dragania ultradźwiękowe. Zakres działania ultradźwięków Piezosurgery został opracowany specjalnie do cięcia tkanek kostnych z minimalizacją ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich. Zapewnia dokładność i pewności lepszą od tej, którą oferują tradycyjne instrumenty chirurgii kostnej. Również gojenie się tkanek po zabiegu jest szybsze i związane z mniejszym dyskomfortem pacjenta.

 

CEREC

Jest to unikalny, kompletny system CAD/CAM umożliwiający skanowanie uzębienia, projektowanie odbudowy w oprogramowaniu komputerowym, a następnie frezowanie gotowej pracy protetycznej. Wszystko w ciągu jednej wizyty.

 

Jak to działa? Pierwszym etapem jest przygotowanie wybranego zęba poprzez oczyszczenie próchnicy, a następnie opracowanie kształtu (oszlifowanie) pod wybraną pracę protetyczną. Kolejno za pomocą skanera wewnątrzustnego CEREC Omnicam tworzymy trójwymiarowy model uzębienia. Posiadana przez nas wersja nie wymaga nanoszenia na powierzchnię zęba specjalnego proszku w celu skanowania.

Następnym krokiem jest zaprojektowanie pracy w oprogramowaniu CEREC. Do możliwości systemu należą:

 

 • wkłady koronowe (inlay, onlay, overlay),
 • korony, endokorony, implantokorony,
 • mosty,
 • licówki,
 • łączniki do implantów,
 • prace tymczasowe,
 • szablony chirurgiczne do implantacji.

Po zaprojektowaniu pracy frezarka Cerec MC XL z materiału wycina gotową pracę, która ostatecznie cementowana jest u pacjenta.

Frezarka pozwala na szeroki wybór materiału z jakiego wykonana będzie odbudowa, m.in.:

 • porcelana
 • tlenek cyrkonu
 • dwukrzemian litu
 • kompozyt

 

LASER KAVO GENTLERAY

Zastosowanie lasera w praktyce stomatologicznej w zabiegach w obrębie jamy ustnej zapewnia wysoką precyzję w obrębie preparacji i plastyki tkanek miękkich. Natychmiastowe tamowanie krwawienia zapewnia widoczność pola zabiegowego oraz minimalizowanie powstawania blizn pozabiegowych. Stosowany między innymi do korekcji linii uśmiechu, usuwania przerostów dziąsłowych, plastykę wędzidełka oraz przy leczeniu kanałowym. Promień lasera ma działanie antybakteryjne dzięki czemu gojenie się miejsca pozabiegowego jest znacznie szybsze i bezbolesne.

Procedura odbywa się w specjalnych okularach ochronnych dla zespołu oraz pacjenta w celu ochrony i bezpieczeństwa.